Chery’nin fiyatları orta çıktı! Chery, Tiggo 8 Pro, Tiggo 7 Pro ve Omoda 5’in satışlarına başlıyor…

Dünyaca ünlü Çin merkezli araba üreticisi Chery uzun bir ortadan sonra tekrar Türkiye pazarına giriş yaptı. Üstelik bu sefer sadece arabalarını getirmeyecek. Önümüzdeki devirde Türkiye’yi Avrupa için üretim ve dağıtım üssü olarak kullanmayı planlıyor. Bugün de yarın tanıtılacak 3 yeni Chery SUV modelinin fiyat listesi sızdı.

Çinli üreticinin, daha evvel yapılan resmi açıklamalara nazaran, her 3 modelinde de 1.6 litre akaryakıtlı motor ve 7 ileri otomatik şanzıman vazife yapacak. 1.6 TGDI motorun, 194 beygir güç ve 290 Nm tork pahası sunduğu belirtiliyor.

Öte yandan, Chery Türkiye Lider Yardımcısı Ahu Turan, daha evvel yaptığı açıklamalarda 2023 yılında 25 farklı noktada satış ve satış sonrası hizmeti vereceklerini bildirmişti.

Turan, “Satıcı ve servis ağımızı kademeli olarak genişleterek 2024 yılında 40’lar düzeyine çıkarmayı hedefliyoruz” tabirlerini kullanmıştı.

Türkiye Sigortalar Birliği’nin (TSB) kasko kıymet listesinde yayınladığı fiyatlara nazaran, Omoda 5’in Comfort isimli başlangıç paketi 845 bin TL’den satışa sunulacak. Arabanın fiyatı Luxury isimli donanım paketi ile ise 905 bin TL olacak. Omoda 5 ailesinin en kıymetli üyesi ise 965 bin TL’lik Excellent versiyonu olacak.

Habertürk’ten Yiğitcan Yıldız’ın haberine nazaran Chery fiyat listesi şu formda olacak:

Chery fiyat listesi

  • Omoda 5 Comfort: 845 bin TL
  • Omoda 5 Luxury: 905 bin TL
  • Omoda 5 Excellent: 965 bin TL
  • Tiggo 7 Pro Comfort: 875 bin TL
  • Tiggo 7 Pro Luxury: 935 bin TL
  • Tiggo 7 Pro Excellent: 995 bin TL
  • Tiggo 8 Pro Luxury: 1 milyon 50 bin TL
  • Tiggo 8 Pro Excellent: 1 milyon 150 bin TL

Chery, Çin otomotiv sanayisinin bir numaralı ihracat markası.

Chery Türkiye Lider Yardımcısı Mei, “Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte adım adım Türkiye’de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş yıllık strateji planımız dahilinde” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir