Kerem Aktürkoğlu’ndan transfer açıklaması

Galatasaray’ın ulusal futbolcusu Kerem Aktürkoğlu, verimli bir kamp devri geçirdiklerini belirterek, dönemin kalan kısmından umutlu olduklarını söyledi.

24 yaşındaki oyuncu, sarı-kırmızılıların Antalya kampında antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ligde Dünya Kupası ortası öncesinde Beşiktaş ve Medipol Başakşehir’i yenerek çıkışa geçtiklerini vurgulayan Kerem, “Bence nitekim verimli bir kamp geçirdik. Hazırlık maçlarının sonuçları aldatıcı olmaması gerekiyor. Lazio maçı bence oyun olarak bizim istediğimiz halde sonuçlandı. Sonuç manasında vakit zaman istediklerimiz çıkmıyor lakin bu sonuç üzere görünmemesi lazım, çok eksiğimiz var. Bu halde devam ettiğimiz sürece ortadan sonra bizim için çok daha güzel olacak. Ligi de hoş kapatmıştık, kaldığımız yerden devam edeceğimizi düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Kerem, son maçlarda kaptanlık pazubentini takmasına ait soruya şu karşılığı verdi:

“Dün konuşmasını hocayla ve Fazilet (Timur) ağabeyle yaptık. İdare ve hoca kararı olarak bu türlü düşünmüşler. Ben, kaptanlık rolü verilmeden evvel de Türklerin ortasında ve yabancılarla irtibat noktasında iki taraf ortasında köprü olmak, birleştirici olmak üzere vasıfları yapmaya çalışıyordum. Bu misyonu bana verdikleri için teşekkür ettim. Bu sorumluluğu seviyorum. Bu vakte kadar daima sorumluluk almak istedim. Genelde bunların altından kalktığımı düşünüyorum. Galatasaray kaptanlığı büyük sorumluluk, benden evvel Selçuk ve Arda abi takmıştı. Onlardan ne gördüysem bende arkadaşlarıma göstereceğimi düşünüyorum.”

“Geçen yılki istatistiklerin üzerindeyim”

Kerem Aktürkoğlu, geçen döneme nazaran daha güzel istatistiklere sahip olduğunu söz etti.

Eleştirilere karşılık vermenin vazifesi olmadığını vurgulayan Kerem, “Sahaya çıktığımda kendi işimi yapmaya çalışıyorum. Ne misyon veriliyorsa onu yapmaya çalıştım. Değerlendirmesini hocalarımız yapar. Bu dönem geçen yılki istatistiklerin üzerindeyim. Bunları araştırıyorum. Yalnızca benim üslubumda oyuncuların oynadığı vakit skor manasında bir şeyler yapmasını bekliyorlar, yapamayınca doğal olarak tenkit oluyor lakin bu benim için kriter değil. Gerekirse ekibim için 90 dakika koşarım, savunmaya yardım ederim. Şu an ligde istediğimiz oyuna yavaş yavaş geldik. Ekip olarak yeterli gidiyoruz, umarım bu türlü devam ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Her Türk oyuncu Avrupa’ya gitmek ister”

Kerem Aktürkoğlu, Avrupa’da oynama hayalinin bulunduğunu belirtti.

Sezon başında transferine ait çıkan haberleri düşünmediğini anlatan Kerem, “Her Türk oyuncu Avrupa’ya gitmek ister, orada ülkesini temsil etmek ister. Ben de bunu her vakit istiyorum lakin tek hedefim var Galatasaray’da şampiyonluk yaşamak ve kendimi göstermek. Sıkıntı süreçlerden çıkabilmek değerli.” diye konuştu.

Geçen sene de yeterli bir takıma sahip olduklarını vurgulayan Kerem, şöyle devam etti:

“Geçen sene berbat bir takımımız yoktu lakin maalesef geniş bir takım değildik. Kupadan erken elendik lakin 3 kulvarda gidecek, bu süreci devam ettirebilecek takıma sahip değildik. Bu dönem hem geniş takımımız var hem de yıldız ve deneyimli oyunculara sahibiz. Şampiyonluk yarışını kaldırabilecek potansiyelde oyunculara sahibiz. Genç arkadaşlarımız da muvaffakiyete aç. Bu birleşen olunca muvaffakiyetin kaçınılmaz olacağını düşünüyorum. Grupta şampiyonluk yaşamamış beşerler var. Gençler zati her vakit muvaffakiyet istiyor. İki taraf birbirinden bu gücü aldıktan sonra şampiyonluğun en kıymetli adaylarından biriyiz. Umarım bunu başarırız.”

Kerem, kampa 15 genç oyuncunun katıldığının hatırlatılması üzerine ise şunları kaydetti:

“Bizim kampımız genç oyuncular için büyük fırsat. Onlar için en fazla kendilerini gösterecekleri fırsatlardan biri. Baran bu manada kampın yıldızlarından, yıldızı da diyebilirim. Âlâ performans sergiledi. Gençlerimizin başarılı olacaklarını düşünüyorum. Saygılılar, bizlerle bağlantı halindeler ve bizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorlar. Ben 24 yaşındayım, onların ‘abisiyim’ diyecek biri değilim ancak yaşadıklarımdan, öğrendiklerimden onlara öğretmeye çalışıyorum. İnanıyorum ki bundan 5-10 sene sonra Galatasaray çok hoş bir altyapı kuşağı çıkaracak. Onların da Arda abi, Ozan, Yunus ve benim üzere hoş futbol hayatları olacak.”

Milli oyuncu, yıldız isimler Mertens ve Icardi için ise şu sözleri kullanarak kelamlarını tamamladı:

“Onlar büyük yıldızlar, ben futbolculuklarının dışında âlâ insan olduklarını daima etrafımdakilere söz ediyorum. En kıymetli kriter bu. Onlarla bağlantı halinde olabiliyorsunuz, bir şeyler vermeye açıklar. Daima herkesle irtibat halindeler. Bir şeyler öğretmek ve öğrenmek istiyorlar. ‘Ben dünya yıldızıyım, Mertens’im, Icardi’yim’ demiyorlar ve kusurlarını kabul ediyorlar. Bence bu çok değerli. Biz genç oyuncuların da bunu örnek alması gerekiyor. Saha içinde değil saha dışında da insanlara örnek olmak gerekiyor. Bizim starlarımızın en büyük özelliği bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir