Tayfur Bingöl’den Nihat Kahveci’ye olay yanıt

Süper Lig’in 13. haftasında konuk olduğu Galatasaray’a 2-1 mağlup olan Beşiktaş’ta Tayfur Bingöl’ün, dev derbinin son anlarında Nef Stadı’ndaki top toplayıcı çocukla yaşadığı olay tansiyonu yükseltmişti. Duraklama dakikalarında top toplayıcı çocuğu ittirmesiyle gündeme oturan Tayfur, müsabaka sonrası yaptığı açıklamada kendini savundu.

KENDİSİNİ SAVUNDU

Top toplayıcı çocuğun oyunu duraklatmak hedefiyle kendisine top vermediğini vurgulayan deneyimli oyuncu, “Futbolcuların tepkileri, maç içinde yüksek olur. Karşı top toplayıcı çocuk, ‘Ayağımdan topu al’ dedi, 15-20 metre var. Biz bir arma taşıyoruz. Bu türlü düzeyde futbol oynanan yerlerde bunun eğitimi verilmeli, azaltılmalı. Oyunu duraklatmak gayeli top verilmiyor.” sözlerini kullandı.

NİHAT KAHVECİ’DEN ELEŞTİRİ

Olay sonrası Beşiktaş efsanesi Nihat Kahveci, Tayfur’u çok sert bir lisanla eleştirdi, “Beni en çok üzen; O arma itmez o çocuğu. Tayfur Bingöl hiç kusura bakmayacak. 5 saniye geçirdi. Ne oldu? Maçı mı alacaktın Tayfur? Vallahi çok üzülüyorum ya. Hem armadan bahset, orada çocuğu itmek mi o Türk bayraklı Beşiktaş armasının karşılığı?” sözlerini kullandı.

KAHVE EMOJİLİ YANIT

Tayfur’dan Nihat Kahveci’ye cevap geldi. Tayfur, şahsî toplumsal medya hesabından 2019 yılında Tottenham’ın Olympiakos’u devirdiği maçta top toplayıcı çocuğun topu süratli vermesi sonrası İngiliz grubunun attığı golden görsel paylaştı. 29 yaşındaki oyuncunun görsele ‘5 saniyenin önemi’ yazması, kahve emojisi koyarak Nihat Kahveci’ye gönderme yapması ise gözlerden kaçmadı.

MOURİNHO TEBRİK ETMİŞTİ

Mücadele 2-1 Olympiakos üstünlüğüyle devam ederken, top toplayıcı Callum Hynes, topu süratli bir biçimde oyuna sokmuş ve bir manada Harry Kane’in golünün mimarlarından olmuştu. Maç oynanırken devrin teknik yöneticisi Jose Mourinho, Callum’a teşekkür etmiş, ona unutmayacağı bir armağan da vermişti.

Tottenham tesislerinde ekip yemeğine katılan genç top toplayıcıyla Kaptan Harry Kane de özel olarak ilgilendi. Hayran olduğu futbolcularla tek tek tokalaşan ve onlarla sohbet eden Callum Hynes’ın heyecanı ise görülmeye bedeldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir