Tolunay Kafkas da şaşırdı! Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın gergin anları imza törenine damga vurdu

Spor Toto Süper Lig takımı Ankaragücü, teknik yöneticilik koltuğuna Ümit Ulusal Kadro’dan ayrılan Tolunay Kafkas‘ı getirdi. Çiçeği burnunda teknik yönetici Kafkas, gruba inandığını ve gelecek için umutlu olduğunu söyledi.

“PROVAKATİF SORULAR”

Başkan Koca, kulübün ekonomik durumuyla ilgili çarpıcı açıklamar yaptı. İstifa eden sportif yönetici Emre Yıldız’la ilgili “Tek kişi transfer yapıyor?” formunda gelen soruda ise gergin anlar yaşandı. Faruk Koca basın mensubuna, “Ben size kiminle çalıştığınızı soruyor muyum? Provakatif sorular bunlar” diyerek reaksiyon gösterdi.

İşte Faruk Koca’nın açıklamaları:

“KENDİSİNİ BEN GÖNDERMEDİM”

“Kim o tek kişi? Ömer Erdoğan bu kulübe hangi oyuncuyu getirdi? Biliyorsunuz ya, açık konuşun. Soru soruyorsunuz konuşun. 5 tane Ömer Erdoğan ile geldi, son transferler de onunla geldi. Tek adam mı yapmış oluyor, Emre Yıldız mı yapmış oluyor? Emre Yıldız istifa etti ve ayrıldı. Ben Emre Yıldız ile görüşeceğim olağan ki, görüşmeyeyim mi? 2 yıldır bu süreci o yönetiyor. Futbolcu diyaloğu var, geçmişle kontağı var. Ben Emre Yıldız’ı göndermedim. Kendisi istifa etti. Ben olsam göndermezdim. Şu an kulüple bir alakası yoktur. Fakat bir soru sorulmaz mı? Oyuncuyla bir sorun olmuş, Emre Yıldız’ı aramayalım mı? Münasebet biçimi oluşmuş, bir mutabakat var, bir süreç var. Diğer ne soruyoruz, bir şey sormuyoruz ki. Bunu provoke ediyorsunuz. Ayıp denen bir şey var. Bir lider kimle çalışacağını kendisi belirler. Diğerinin karışma hakkı yok. Bir tribün kümesine ‘Bunu çıkarın, bu varsa almam sizi tribüne’ diyor muyum? Tolunay Kafkas ile çalışma kararını ben verdim, idareye ben getirdim.

“200 MİLYON LİRA GETİREN VARSA BAŞKANLIĞI DEVREDEYİM”

Kulübün transfer yasağını kaldırmak için 50 milyon euro verdik. Geldiğimden beri 1 milyar 350 milyon lira bu kulübe sponsorluk ve idareden para bulduk. İnşallah bu dönem sonu, bu kulübün futbolcusuna, sağa sola hiçbir borcu kalmayacak. Bu kulüp dönem sonu borçsuz olacak. Kulübün borcu olduğunu söyleyenler 200 milyon lira getirsinler başkanlığı devrediyorum haydi. Dönem bittiğinde hiçbir futbolcunun alacağı kalmayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir