Yeniden Refah’ın Cumhur İttifakı kararı parti içinde rahatsızlığa neden oldu! Kulislerde üst düzey isimlerin istifaya edeceği konuşuluyor

Türkiye seçimlere hakikat giderken siyasi partiler de ittifaklarını güçlendirmek için görüşmelerini sürdürüyor. Cumhur İttifakı bu kapsamda HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi ile dirsek temasındaydı. HÜDA PAR’dan olumlu yanıt alan AK Parti, Yine Rehaf’tan ise beklediği dönüşü alamadı. Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, yaptığı açıklamayla seçimlere parti olarak gireceklerini söyledi.

“HERHANGİ BİR İTTİFAKA DAHİL OLMAYACAĞIZ”

Parti olarak aldıkları kararı kamuoyu ile paylaşan Erbakan, “Yeniden Refah Partimiz yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yetkili konseylerimiz ve teşkilatlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz son derece kapsamlı istişareler sonucunda milletvekili seçimlerine rastgele bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak gitme kararı aldık. Milletimiz Tekrar Ulusal Görüşü ve Yine Refahı özlemektedir. 100 günlük planlarımız hazır. Allah isteği için çalışacak takımlarımız hazır. Tekrar iktidara gelecek ve bu milletin yüzünü Yine Refahla güldüreceğiz inşallah.” sözlerini kullandı.

BAZI VİLAYET LİDERLERİ VE MKYK ÜYELERİ İSTİFAYA HAZIRLANIYOR

Yeniden Refah’ın aldığı bu kararın parti tabanında rahatsızlığa neden olduğu tez edildi. Kulislerde yer alan bilgiye nazaran, Cumhur İttifakı saflarında yer alınmaması nedeniyle birtakım vilayet liderleri ve MKYK üyelerinin istifa etmeye hazırlandığı öne sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir